Resource management scheme for vehicular cloud networking
  1. Tez No: 829076
  2. Yazar: GHAIDAA SALIH FAYYADH ALMASHHADANI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN NURİ UÇAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Bilim ve Teknoloji, Computer Engineering and Computer Science and Control, Science and Technology
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Geleneksel anlamda bir iletişim ağı, dışarıdaki kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayan bir cihazlar topluluğudur. Bu, tasarımı, çalışması ve gerekli kalite seviyelerine ulaşması için dikkate alınması gereken değişken aralığını aynı sınırlar içinde tutar ve kullanıcıların yalnızca belirlenen kısıtlamalar dahilinde ağa erişme rolünü azaltır. Ancak kullanıcı, modern sohbette arka plana düşürülmeyi kabul etmez. Bu çalışmanın temel amacı, paylaşılan mesajların iletimini ve güvenilirliğini artırmak için“makine öğrenimi optimizasyonu”, IEEE 802.11p AODV ve diğer protokolleri kullanan vanetlerde V2V ve V2I iletişimi için bir model oluşturmaktır. Bu planı, bir VANET ağının tipik olarak nasıl çalıştığını ve diğer optimizasyon tekniklerini dikkate alarak değerlendireceğiz.
Özet (Çeviri)
A communications network, in the conventional sense, is a collection of devices that enables users on the outside to interact with one another. This keeps the range of variables that must be considered for its design, operation, and attainment of the necessary quality levels within the confines of the same and reduces the role of users to merely gaining access to the network within the constraints set. The user, however, does not accept being relegated to the background in modern conversation. The main objective of this study is to create a model for V2V and V2I communication in VANETs that makes use of“machine learning optimization,”IEEE 802.11p AODV, and other protocols to enhance the transmission and dependability of shared messages. We will assess this plan considering how a VANET network typically functions and other optimization techniques.