Detection and analyzing the deauthentication dos attacks on homewireless networks using scapy
EVE YÖNELİK DOS SALDIRILARININ TESPİTİ VE ANALİZİSCAPY KULLANARAK KABLOSUZ AĞLAR
  1. Tez No: 829224
  2. Yazar: MUSTAFA ABDULKAREEM SALMAN AL NUAIMI
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. ABDULLAHİ ABDU İBRAHİM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Ev ağları dünyadaki en yaygın ağ türü haline geldi. kablosuz teknolojiler ve kablosuz cihazlar. içindeki ortalama kablosuz cihaz sayısı ev, ev ağının güvenlik açıklarını artıracak şekilde dikkat çekici bir şekilde büyüyor çok daha dikkat çekicidir ve ciddiyetlerini arttırır. Bu tezde, en çok birini hedefliyoruz. ev kablosuz ağına yönelik popüler saldırılar, kimlik doğrulamasını kaldırma saldırısı olarak adlandırılır ve Wi-Fi ağlarının bağlantısını devre dışı bırakabilen bir tür hizmet reddi saldırısıdır ve cihazları hizmetlerinden reddedebilir, kolayca uygulanabilir ve zorlukla engellenebilir ve hasarı artırma girişimi olarak kimlik doğrulama saldırısına dayalı diğer ölümcül saldırılar kurbanlar üzerinde. Bu tez, kimlik doğrulama saldırısını algılamak için bir Python betiği önermiştir. ve kullanıcıyı bunun gerçek bir saldırı olduğu veya normal bir kimlik doğrulama çerçevesinin uygulandığı konusunda bilgilendirin Erişim kontrolü ve tartışılması gibi birkaç normal nedenden dolayı hizmeti reddetmek.
Özet (Çeviri)
Home networks became the most common type of network in the world, The evolution of wireless technologies and wireless devices. The average amount of wireless devices within the home is growing remarkably, which will make the vulnerabilities of the home network much more notable and increase their severity. In this thesis, we aim at one of the most popular attacks on the home wireless network, it's called the de-authentication attack which it's a type of denial of services attack that can disable the connection of Wi-Fi networks and deny devices from its services, it can apply easily and hardly prevented and it can lead to other lethal attacks based on the de-authentication attack as an initiative to raise the damage on the victims. This thesis proposed a Python script to detect the de-authentication attack and inform the user that it's an actual attack or it's a normal de-authentication frame applied to deny the service for several normal reasons such as Access control and discussed.