The effect of variation orders on claims under construction contracts in Iraq
  1. Tez No: 829806
  2. Yazar: DINA KAMAL
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MOHSEN SEYEDİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 100
Özet
Tüm taraflar değişikliği yazılı olarak kabul etmedikçe bir sözleşme değiştirilemez. bu Yürürlükteki sözleşmeler, işveren (veya bir adına hareket eden mühendis) proje devam ederken projede değişiklik yapma hakkına sahiptir. ilerlemek. Ayrıca, iki takım arasındaki boşluğu kapatmak, böylece müzakere etmek zorunda kalmazlar. uygulama sürecini sekteye uğratabilecek ekstra veya tamamlayıcı anlaşmalar gelecek. Sözleşme revizyonlarının etkisini incelemek ve ardından tazmin etmek çok önemlidir. yüklenici parasal olarak veya sözleşmenin ömrünü uzatarak sonuçlarıyla başa çıkabilir. bu değişikliğin konusunu, prosedürlerini ve şeklini ele alan sözleşme metinlerinin sağlanması sonuçlarının değerlendirilmesi, uygun bir sözleşme esnekliği düzeyine ulaşır. hatalar planlar, saha koşullarındaki değişiklikler veya tedarik piyasasındaki yeni malzeme ve teknikler, gibi yapısal elemanları veya ince işleri içerebilen bir tasarım revizyonu gerektirebilir. sözleşmeli işlerin kalitesini veya özelliklerini etkileyen diğer değişikliklerin yanı sıra.
Özet (Çeviri)
A contract cannot be modified unless all parties agree to the modification in writing. The agreements in place will remain valid during execution as long as the employer (or an engineer acting on his behalf) has the right to make changes to the project while it is in progress. Also, to bridge the gap between the two teams so that they do not have to negotiate extra or supplementary agreements, which could stymie the implementation process in the future. It is critical to examine the impact of contract revisions and then either compensate the contractor monetarily or extend the contract's life to deal with the consequences. The provision of contractual texts that address the topic of change, its procedures, and the manner of evaluating its ramifications achieves an appropriate level of contract flexibility. Errors in plans, changes in site conditions, or new materials and techniques in the supply market may necessitate a design revision, which may include structural elements or finishing works, as well as other changes that influence the quality or characteristics of contracted works.