İnternet ortamında programlama araçlarının karşılaştırılması ve ağ programcılığı kavramı
  1. Tez No: 83195
  2. Yazar: LOKMAN AĞIRMAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ZEYNEP ALTAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
öz INTERNET ORTAMINDA PROGRAMLAMA ARAÇLARININ KARŞILAŞTIRLIMASI VE AĞ PROGRAMCILIĞI KAVRAMI Java çok kısa bir sürede her yönüyle Internet'] adeta istila etti. Java'mn Internet programcılığında applet'ler ile başlayan bu hızlı gelişmesi sadece bir başlangıçtı. Bu çalışmada istemcinin isteklerine cevap üretecek olan dinamik web sayfalarının java teknolojisi ile nasıl oluşturuldukları anlatılmıştır. Servlet ve JDBC(Java Database Connectiviy) APrierinin uygun kombinasyonu ile web sayfasının yapamayacağı çok az şey gözükmektedir, incelemeler sonucunda bütün yönleri ile java teknolojisini kullanan örnek bir uygulama hazırlanmıştır. ABSTRACT THE COMPARISON OF PROGRAMMING TOOLS ON THE INTERNET AND THE CONCEPTION OF NETWORK PROGRAMMING Java has rapidly invaded nearly every aspect of the Internet. This rapid growing up of the Internet programming started with applets was just beginning. In this study, it is examined that how you can dynamically create web pages from java to process the requests of client. With the proper combination of Servlet and JDBC(Java Database Connectiviy) API, there is little web sile can't do. At the end of the study an application has been developed in using every aspect of java technology.
Özet (Çeviri)
öz INTERNET ORTAMINDA PROGRAMLAMA ARAÇLARININ KARŞILAŞTIRLIMASI VE A? PROGRAMCILI?I KAVRAMI Java çok kısa bir sürede her yönüyle Internet'] adeta istila etti. Java'mn Internet programcılığında applet'ler ile başlayan bu hızlı gelişmesi sadece bir başlangıçtı. Bu çalışmada istemcinin isteklerine cevap üretecek olan dinamik web sayfalarının java teknolojisi ile nasıl oluşturuldukları anlatılmıştır. Servlet ve JDBC(Java Database Connectiviy) APrierinin uygun kombinasyonu ile web sayfasının yapamayacağı çok az şey gözükmektedir, incelemeler sonucunda bütün yönleri ile java teknolojisini kullanan örnek bir uygulama hazırlanmıştır. ABSTRACT THE COMPARISON OF PROGRAMMING TOOLS ON THE INTERNET AND THE CONCEPTION OF NETWORK PROGRAMMING Java has rapidly invaded nearly every aspect of the Internet. This rapid growing up of the Internet programming started with applets was just beginning. In this study, it is examined that how you can dynamically create web pages from java to process the requests of client. With the proper combination of Servlet and JDBC(Java Database Connectiviy) API, there is little web sile can't do. At the end of the study an application has been developed in using every aspect of java technology.