Digital marketing strategies on secondhand goods
İkinci mallarda dijital pazarlama stratejileri
  1. Tez No: 835389
  2. Yazar: YOUSSRA BENDIDI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. EVRİM İLDEM DEVELİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Dijital Ekonomi ve Pazarlama Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
Dijital çağda markalar artık eski yöntemlerine göre hareket etmiyor, bunun yerine daha büyük hedeflere ve büyük adımlara bağımlı hale geldi. E-ticaret yeni bir alan değil fakat cep telefonlarının ortaya çıkmasıyla birlikte e-ticaret yöntemleri değişti ve bu alanda yeni bir dönem başlattı. Ayrıca kullanıcıların yaygın kullanımı ve cihazların artık hayatın bir parçası olması nedeniyle her cep telefonunu kullandıklarında yeni seçeneklerin bombardımanına uğruyor ve bunun sonucunda markalar yeni pazarlama strateji ve tekniklerine uyum sağlıyor ve yatırımlarından iyi getiriler elde ediyor. İnternet, hem kullanıcılara hem de markalara bir kazan-kazan durumu sunuyor. E-pazarlama tüm organizasyonlar için gerekli olup, pazarlama faaliyetlerini yönetmek için çevreyi anlamak ve markanın vizyon ve misyonuna uygun yönetmek gerekmektedir. Bu araştırmanın amacı, e-pazarlamada gelecekteki stratejileri ve mevcut iş stratejileri arasındaki farkı tartışmaktır. Dijital pazarlama ve e-ticaretin ortaya çıkışı, bazı markaların diğerlerinden daha fazla kazanmasını ve büyük küresel markalardan üstün hale gelmesini sağladı. Buna ek olarak, dijital pazarlama, zaten üst düzey kullanılan markaları algı oluşturularak insanlar tarafından talep edilir hale getirdi. Üst düzey markaların klas insanlar tarafından satın alınıp kullanıldığına dair makale ayrıca, e-ticaret ve dijital pazarlamanın ortaya çıkışı nedeniyle tasarruflu mağazaların nasıl daha fazla kazandığını tartışıyor.
Özet (Çeviri)
In the digital era, brands no longer work according to their old methods, instead, it has become dependent on greater goals and big steps because e-commerce is not a new field, but with the advent of mobile phones e-commerce methods have also taken a hike user get bombarded with new options every time they hold a mobile due to widespread usage and devices being part of life now, brands have adapted to the new marketing strategies and techniques and have earned good returns on investments. The Internet offers a win-win situation to both parts the end users as well as the brands. E-marketing is necessary for all organizations, and to manage marketing activities it is necessary to understand the environment and manage them in accordance with the vision and mission of the brand. This research aims to discuss the difference between upcoming future strategies and present business strategies in e-marketing. The advent of digital marketing and e-commerce has made some brands earn more than others and become superior to the major global brands, in addition to this, digital marketing has made the high-end-already used brands demandable by people because of the perception that high-end brands are bought and used by classy people, The paper also discusses how thrift stores are earning more due to the role of e-commerce and digital marketing advent.