Gökçe Çamlığı (Karaman)'ın florası
Flora of Gökçe Çamlığı (Karaman)
- Tez No: 84594
- Danışmanlar: DOÇ. DR. MUSTAFA KÜÇÜKÖDÜK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Biyoloji, Biology
- Yıl: 1999
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 74
Özet
ÖZET YÜKSEK LİSANS TEZİ GÖKÇE ÇAMLIĞI (KARAMAN) 'NIN FLORASI Ercüment Ekrem ERMUT Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabilim Dalı Danışman: Doç. Dr. Mustafa KÜÇÜKÖDÜK 1999, Sayfa: Jüri: Doç. Dr. Mustafa KÜÇÜKÖDÜK Doç. Dr. Memduh SERİN Yard. Doç. Dr. Ayvaz ÜNAL Bu araştırma 1996-1998 yılları arasında Karaman Gökçe Çamlığı böl gesinin florasını tesbit etmek amacıyla yapılmıştır. Araştırma alanı Karaman ili sınırları içerisinde olup P.H. Davis 'in uyguladığı Grid Sis temine göre C4 karesine girmektedir. Araştırma bölgesinde 44 familya ve 169 cinse ait 250 takson tesbit edilmiştir. Bitkilerin fitocoğrafik bölgelere göre dağılımı şöyledir: Ak deniz % 12.1, Iran-Turan % 16.53, Endemik % 23.75, Avrupa-Sibirya % 1.61'dir. ANAHTAR KELİMELER: Flora, Karaman, Gökçe Çamlığı.
Özet (Çeviri)
u ABSTRACT MASTERS THESIS FLORA OF GÖKÇE ÇAMLI?I (KARAMAN) Ercüment Ekrem ERMUT Selçuk University Graduaete School of Natural and Applied Sciences Deparment of Biologie Supervisor: Assoc. Prof. Dr. Mustafa KÜÇÜKÖDÜK 1999, Page: Jury: Assoc. Prof. Dr. Mustafa KÜÇÜKÖDÜK Assoc. Prof. Dr. Memduh SERİN Assoc. Prof. Dr. Ayvaz ÜNAL This research has been done in 1996-1998 among Karaman Gökçe Çamlığı areas in order to find aut their flora. The research area is in the district of Karaman an according to the Grid system it is in the C4 square. In the research land, 44 families and 250 taxon belong to 169 genus werefound. The phytogeographic region of plants in this area are represented as follows; Irano -Turanian 16.53 %, Mediterranean 12.1 %, Euro- Siberian 1.61 %, Endemic 23.75 %. KEY WORDS: Flora, Karaman, Gökçe Çamlığı.