Contributions of the kings of England to the Crusades (1095-1272 AD)
İngiltere krallarının Haçlı seferlerine katkıları (MS 1095-1272)
  1. Tez No: 847041
  2. Yazar: WALEED SALIH MOHAMMED ABAS
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MURAT AĞARI
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Tarih, History
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tarih Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 141
Özet
Haçlı Seferleri tarihinin incelenmesi, genel olarak birçok bilim insanı ve araştırmacının dikkatini çeken konulardan biri olarak kabul edilir, ancak araştırma ekibinin (MS 1095-1272 İngiliz kralları ve prenslerinin örnekleri) ve özellikle Haçlı Seferleri'nin rolü. Robert Curthouse, bizzat Doğu'ya liderlik etmesiyle ve Üçüncü Haçlı Seferi Savaşı'na katılımıyla Kral Richard'ın (MS 1189- 1199) rolüyle öne çıktı. Ve ayrıca genel olarak tarihin derinliklerine, özel olarak da İngilizlerin Haçlı Seferleri'ndeki rolünü derinlemesine araştırmak isteyenler ve ayrıca affın Libya kurumunu zenginleştirecek mütevazi bir tohum olmasını isteyenler ve önümüzde duran engeller ve engeller arasında olanlar. Karşılaştığımız doğruluk arayışı, inceleme ve bu rolle ilgili çalışmalardır. Bu çalışma giriş ve sonuç bölümleriyle bölümlere ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
The study of the history of the Crusades, in general, is considered one of the topics that have received the attention of many scholars and researchers, but the research team (examples of English kings and princes 1095-1272 AD) and specifically the role of Robert Curthouse, as he was distinguished by leading the leadership to the East himself, as well as the role of King Richard (1189 - 1199 AD) with his participation in the Third Crusade Battle. And also, those who seek to delve deeply into the midst of history in general and the English role in the Crusades in particular, as well as for the pardon to be a humble seed to enrich the Libyan institution, and among the obstacles and obstacles that we face is the search for accuracy, review, and studies related to this role. This study was divided into chapters with an introduction and conclusion.