Development of load model for residential customer subclasses for voltage reduction studies
Gerilim azaltma çalışmaları için konut müşteri alt sınıflarına yönelik yük modelinin geliştirilmesi
- Tez No: 849898
- Danışmanlar: DOÇ. DR. FRANCİSCO DE LEON
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2012
- Dil: İngilizce
- Üniversite: New York University
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu çalışma Con Edison'un kullandığı konut alt sınıflarına yönelik yük modellerinin geliştirilmesi amacıyla yapılmıştır. Konut müşterileri yıllık ortalama enerji tüketimlerine göre A, B, C, D, E ve F olmak üzere 6 farklı alt sınıfa ayrılmaktadır. Yıllık tüketim analizi, her alt sınıfın farklı yük kompozisyonuna ve tipik ev aletleri sayısına sahip olduğunu göstermektedir. Con Edison tarafından sağlanan rapor, her bir konut müşterisi alt sınıfına bağlı farklı cihazlara ilişkin bilgileri sunmaktadır. Her alt sınıfın yıllık tüketimini rapor verileriyle karşılaştırarak bu alt sınıfları stüdyo daireler, tek yatak odalı daireler, evler vb. olarak tanımlayabiliriz. Değişen voltaj koşulları altındaki davranışlarını gözlemlemek için ev aletleri üzerinde bir dizi voltaj düşürme testi yapıldı. Gerilim düşürme testi, gerilimin 3 V'luk adımlarla 130 V'tan 1 V'a düşürülmesiyle gerçekleştirildi. Akım ve güç miktarları gerilimin bir fonksiyonu olarak kaydedildi. Üç bileşenli, Sabit empedans (Z), sabit akım (I) ve sabit güç (P), her cihaz için aktif ve reaktif ZIP katsayıları oluşturmak amacıyla test sonuçları üzerinde ikinci dereceden bir eğri uydurma gerçekleştirilmiştir. Test edilen cihazlar için kapsamlı bir ZIP yük tablosu oluşturulmuştur. ZIP katsayıları, çeşitli konut alt sınıflarının aktif ve reaktif güç davranışlarını yeniden yapılandırmak için kullanılır. Sonuçları doğrulamak için A, B, C ve D konut alt sınıflarına yönelik cihazlar güç laboratuvarında monte edilir ve test edilir. Sonuçlar yeniden oluşturulan verilerle karşılaştırılır. Aktif güçle yeniden oluşturulan veriler ve test ölçümleri uyum içindedir. Ancak reaktif gücün ölçülen değerlerden önemli ölçüde farklı olduğunu bulduk. Buradan, doğrusal olmayan devreler için IEEE Standartlarında reaktif gücün (şimdi aktif olmayan güç olarak adlandırılmaktadır) tanımıyla ilgili bir sorun olduğu sonucuna varabiliriz.
Özet (Çeviri)
This study has been conducted for the purpose of developing load models for the residential subclasses used by Con Edison. Their residential customers have been divided into six different subclasses A, B, C, D, E and F, according to their average annual energy consumption. An analysis of annual consumption shows that each subclass has different load composition and typical number of household appliances. The report provided by Con Edison presents the information on the different appliances that are connected to each residential customer subclass. By comparing the annual consumption of each subclass with the report data, we can define those subclasses as studio apartments, one-bedroom apartments, houses and so on. A series of voltage reduction tests were performed on residential appliances to observe their behavior under varying voltage conditions. The voltage reduction test was performed by decreasing the voltage from 130 V to 1 V in steps of 3 V. Current and powers quantities were recorded as a function of voltage. A quadratic curve fitting is performed on the test results in order to generate active and reactive ZIP coefficients for each appliances with three components: Constant impedance (Z), constant current (I), and constant power (P). A comprehensive ZIP load table is created for the tested appliances. ZIP coefficients are used for reconstructing active and reactive power behavior of the various residential subclasses. In order to verify the results, appliances for residential subclasses A, B, C, and D are assembled and tested in the power laboratory. Results are compared with the reconstructed data. The active power reconstructed data and test measurements are in agreement. However, we have found that reactive power is different in important ways from the measured values. From this, we can conclude that there is a problem with the definition of the reactive power (now called non-active power) in the IEEE Standards for nonlinear circuits.