How to improve the production pipeline for free-to-play mobile games in terms of efficiency
Verimlilik açısından mobil oyunlar için üretim sürecini nasıl geliştirebiliriz
  1. Tez No: 851401
  2. Yazar: OSMAN CENK SANUSOĞLU
  3. Danışmanlar: DOÇ. GÜVEN ÇATAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İletişim Bilimleri, İşletme, Communication Sciences, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Oyun Tasarımı Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Oyun Tasarımı Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 42
Özet
Mobil oyun sektörü, teknoloji şirketlerini etkileyen ekonomik krizle başa çıkmak için önemli zorluklarla karşılaştı ve yeni yollar benimsedi. Bu araştırma, özellikle Türkiye'nin büyüyen endüstrisini inceleyerek pandeminin mobil oyun şirketleri üzerindeki ekonomik etkilerini inceliyor. Şirketlerin ekonomik durgunluklara nasıl uyum sağladığını, personel refahı, yaratıcılık ve stratejik çeşitlendirme üzerinde vurgu yaparak ele alan çok yönlü bir strateji kullanıyor. Ayrıca, mobil oyun müşteri demografisini, tercihlerini ve satın alma alışkanlıklarını analiz ediyor. Çalışma, sektörün adaptasyon yeteneğini kapsamlı bir şekilde anlamayı ve oyun şirketlerinin piyasa dalgalanmalarına uyum sağlamasına, verimliliği arttırmasına ve zorlu ekonomik koşullarda büyümeyi sürdürmesine yardımcı olacak pratik içgörüler arıyor.
Özet (Çeviri)
The mobile gaming business has encountered significant challenges and adopted new ways to handle the economic crisis affecting technological companies. This research examines the pandemic's economic effects on mobile gaming enterprises, especially Turkey's growing industry. It uses a multifaceted strategy to examine how these organizations adapted to economic downturns by stressing staff well-being, creativity, and strategic diversification. It also analyzes mobile gaming customer demographics, preferences, and purchases. The study seeks a comprehensive knowledge of the sector's ability to adapt and practical insights to help gaming companies adjust to market volatility, boost efficiency, and maintain growth in difficult economic climates.