B2B markaların dijital içerik yönetimlerinin karşılaştırmalı analizi: Hızlı tüketim, teknoloji ve iklimlendirme sektörleri örnekleri
Comparative analysis of digital content management of B2B brands: Examples of fast moving consumer, technology and air conditioning sectors
- Tez No: 852009
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ELGİZ YILMAZ ALTUNTAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İletişim Bilimleri, Communication Sciences
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Galatasaray Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 109
Özet
Günümüz dinamik iş dünyasında, B2B markalarının rekabet avantajı elde etmek ve varlıklarını sürdürebilmek adına sürdürdükleri dijital içerik yönetimi çabaları, tüketicilerle etkileşim kurma ve marka imajını oluşturma amacıyla dijital platformlarda belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Tezin odak noktası, Türkiye'deki önde gelen B2B markalarının dijital içeriklerini, aynı markaların global dijital içerikleriyle karşılaştırarak Türkiye'deki B2B içeriklerinin örnek bir kesitini çıkarmaktır. Bu çalışma, B2B markaların içerik stratejilerinin kalitesini ve sınırlılıklarını daha iyi anlayabilmek adına bir çerçeve sunmaktadır.
Özet (Çeviri)
In today's dynamic business world, the digital content management efforts of B2B brands in order to gain competitive advantage and maintain their existence are clearly evident on digital platforms in order to interact with consumers and create their brand image. The focus of the thesis is to create a sample cross-section of B2B content in Turkey by comparing the digital content of leading B2B brands in Turkey with the global digital content of the same brands. This study provides a framework to better understand the quality and limitations of B2B brands' content strategies.