An Operating system for data acquisition and control applications
Veri toplama ve kontrol uygulamaları için bir işletim sistemi
  1. Tez No: 85215
  2. Yazar: TOLGA AYAV
  3. Danışmanlar: PROF.DR. SITKI AYTAÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
oz Günümüzde endüstriyel ortamlarda yaygın olarak kullanılan kontrol cihazları, karşılaşılan bir çok veri toplama ve kontrol uygulamasının ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bunun sonucu olarak kişisel bilgisayarlar, düşük fiyatlarının yanında bir çok avantajlara sahip olmalarından dolayı, diğer alanlarda da olduğu gibi endüstride de popülerlik kazanmıştır. Bu projede veri toplama ve kontrol amaçları için kişisel bilgisayar tabanlı bir gömülü kontrol sistemi tasarlanmış ve bu sistemi gerçek zamanlı olarak yürütebilen ve DOS işletim sistemi üzerinde çalışan bir program geliştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The common controllers used in industrial environments today cannot fulfill the requirements of many data acquisition and control applications. As a result of this, personal computers has become to be popular in industry, as they have been so in many areas due to the fact that today's PCs have many advantages compared with their relatively low price. In this project, a PC based embedded controller was designed for data acquisition and control purposes, and a real-time executive running on DOS operating system was developed. IV