SAP BW reporting via sac: Order reporting for a manufacturing company in the ventilation industry
Sac üzerı̇nden SAP BW raporlama: Havalandırma sektöründe üretı̇m yapan bı̇r şı̇rket ı̇çı̇n sı̇parı̇ş raporlaması
  1. Tez No: 855917
  2. Yazar: AHMET ATALAY MULĞAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ADNAN ÇORUM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Bu tez, SAP iş zekasının veri yönetimi için bir araç olarak gelişimini analiz etmekte ve başlıca rakipleriyle karşılaştırmaktadır. Çalışma, verilerin değerli içgörülere dönüştürülmesinin önemini vurgulamakta ve iş analitiğindeki temel teknolojileri incelemektedir. SAP BW ve SAP Analytics Cloud gibi SAP ürünlerini incelemekte, bunların gelişimini ve şirketlerin verileri stratejik olarak kullanmalarına yardımcı olmadaki rollerini detaylandırmaktadır. Tez, SAP BW/4Hana ve SAC'nin büyük bir küresel şirketteki satış siparişlerinin analizindeki pratik uygulamaları üzerine bir vaka çalışması sunmakta ve böylece bu teknolojilerin gerçek dünya bağlamındaki pratik faydasını göstermektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis analyses the evolution of SAP business intelligence as a tool for data management and compares it with its principal competitors. The study highlights the significance of transforming data into valuable insights and delves into the key technologies in business analytics. It examines SAP products such as SAP BW and SAP Analytics Cloud, elaborating on their development and their role in aiding companies to strategically utilize data. The thesis presents a case study on the practical applications of SAP BW/4Hana and SAC in the analysis of sales orders within a large global corporation, thereby demonstrating the practical utility of these technologies in a real-world context.