القرآن وشبهات جولدزيهر في كتابه مذاهب التفسير الإسلامي
Kur'an ve Goldziher'in İslam yorumunun doktrinleri adlı kitabındaki şüpheleri
  1. Tez No: 867951
  2. Yazar: MUSTAFA TEMİMİ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABULCELİL ABDURAHİM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Religion
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Arapça
  9. Üniversite: University of Jordan (Al-Jami'ah Al-Urdunia)
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Tefsir Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 250
Özet
Bu tezimi İslam Yorum Doktrinleri adlı kitabında Kur'an ve Goldziher'in Şüpheleri başlığını taşıyordum ve onu bir giriş, üç bölüm ve bir sonuç olarak ayırdım. Birinci Bölüm: Bu bölümü Oryantalizm'den bahsetmeye ayırdım ve konuyu üç başlığa ayırdım. Birinci konu: Oryantalizmin anlamı ve kavramı İkinci Konu: Oryantalizmin Kökenleri ve Gelişimi Üçüncü Konu: Oryantalizmin Hedefleri İkinci Bölüm: Bu bölümü Goldziher'den ve kitaba yaklaşımından bahsetmeye ayırdım ve üç konuya ayırdım. Birinci konu: Goldziher'in hayatı ve çalışmaları İkinci konu: Kitaba yaklaşımı Üçüncü konu: Kitaptaki kaynaklar Üçüncü Bölüm: Goldziher'in şüphelerini kitabında ele aldı
Özet (Çeviri)
This thesis is entitled The Qur'an and Goldziher's Suspicions in his book Doctrines of Islamic Interpretation, and I have divided it into an introduction, three chapters, and a conclusion. Chapter One: I devoted it to talking about Orientalism and divided it into three topics The first topic: the meaning and concept of Orientalism The second topic: The origins and development of Orientalism The third topic: The goals of Orientalism Chapter Two: I devoted it to talking about Goldziher and his approach to the book, and I divided it into three topics The first topic: Gulziher's life and studies The second topic: his approach to the book The third topic: its sources in the book Chapter Three: I discussed Goldziher's suspicions in his book