Eğitsel oyun ile bilişim etiği öğretiminin öğrencilerin akademik başarı ve ders tutumlarına etkisi
The impact of teaching information ethics through educational games on students' academic achievement and attitudes towards the course
- Tez No: 871401
- Danışmanlar: PROF. DR. AHMET NACİ ÇOKLAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Necmettin Erbakan Üniversitesi
- Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 72
Özet
Ortaokul öğrencileri için somut işlem dönemi göz önüne alındığında, bilgiyi somutlaştırmak ve deneyimlerle içselleştirmek önemlidir. Bu nedenle,“Eğitsel Oyun Yöntemi”'nin öğrencilerin akademik başarılarını ve ders tutumları üzerinde uygun bir öğretim tekniği olup olmadığı incelenecektir. Çalışma, 6. sınıf“Etik Değerler”ünitesinde eğitsel oyun yönteminin kullanılmasıyla öğrencilerin başarısını ve tutumlarının değerlendirilmesi amaçlanmaktadır.
Özet (Çeviri)
Considering the concrete operational period for middle school students, it is important to concretize knowledge and internalize it through experiences. For this reason, it will be examined whether the“Educational Game Method”is an appropriate teaching technique on students' academic achievements and course attitudes. The study aims to evaluate students' success and attitudes by using the educational game method in the 6th grade“Ethical Values”unit.