Deneyimsel pazarlama ve sadakat programlarına tutumun müşteri sadakati üzerindeki etkisine ilişkin bir araştırma
Experiential marketing and loyalty customer loyalty of attitude to their programs a study on the effect on it
- Tez No: 877253
- Danışmanlar: PROF. DR. CEYDA AYSUNA TÜRKYILMAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 125
Özet
Bu çalışma deneyimsel pazarlamaya yönelik uygulamalara tüketicilerin yaklaşımını ve süpermarketlerin kart sahibi müşterilerine sundukları avantajların müşteri satın alma davranışlarına ve tüketicilerin işletmeye karşı olan sadakat duygusuna etkisini tespit etmeyi amaçlamıştır. Ayrıca bu çalışma insanların müşteri deneyimi uygulamaları ve sadakat programlarına olan ilgisinin tespitine ve bu uygulamaların eksiklerinin belirlenmesine ışık tutması bakımından önem arz etmektedir.
Özet (Çeviri)
This study aimed to determine consumers' approach to experiential marketing practices and the impact of the advantages offered by supermarkets to their cardholder customers on customer purchasing behavior and consumers' sense of loyalty towards the business. Moreover, this research is important in terms of shedding light on determining people's interest in customer experience applications and loyalty programs and identifying the shortcomings of these applications.