OOC: An OCR-OpenAI-ClickUp integration for efficient document processing
Etkili belge işleme için OCR-OpenAI-ClickUp entegrasyonu
- Tez No: 878308
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ HÜSAMETTİM OSMANOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstinye Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 67
Özet
Bu tez, danışmanlık firmalarında belge işlemeyi geliştirmek için Optik Karakter Tanıma (OCR) teknolojisinin OpenAI ve ClickUp ile entegrasyonunu araştırmaktadır. Fatura gibi belgelerin geleneksel olarak manuel olarak işlenmesi zaman alıcıdır ve hatalara açıktır; bu da çoğu zaman gecikmelere ve verilerde yanlışlığa neden olur. OCR-OpenAI-ClickUp (OOC) entegrasyonu olarak adlandırılan önerilen çözüm, belge yönetimini otomatikleştirerek ve veri doğruluğunu ve iş akışı verimliliğini artırarak bu süreci dönüştürmeyi amaçlıyor. Sistem, kullanıcılar tarafından gönderilen belgedeki metni taramak için Google Cloud OCR'yi, gelişmiş metin analizi için OpenAI'nin GPT-3.5-turbo'sunu ve verilerin depolanması için ClickUp CRM'yi kullanıyor. Bu entegre yaklaşım, veri çıkarma sırasında insan hatalarını önemli ölçüde azaltır ve belge işlemenin daha organize, verimli bir şekilde yönetilmesini sağlar. Bulgular, OOC modelinin yalnızca operasyonları hızlandırmakla kalmayıp aynı zamanda genel organizasyonel verimliliği de arttırdığını ve doküman yönetim sistemlerini optimize etmeyi amaçlayan danışmanlık firmaları için umut verici bir çözüm sunduğunu gösteriyor.
Özet (Çeviri)
This thesis explores the integration of Optical Character Recognition (OCR) technology with OpenAI and ClickUp to enhance document processing in consulting firms. Traditional manual processing of documents such as invoices is time-consuming and prone to errors, which often resulting in delays and inaccuracies of data. The proposed solution, termed the OCR-OpenAI-ClickUp (OOC) integration, aims to transform this process by automating document management and improving data accuracy and workflow efficiency. The system uses Google Cloud OCR to scan the text from the document submitted by the users, OpenAI's GPT-3.5-turbo for advanced text analysis, and ClickUp CRM for the storage of data. This integrated approach significantly reduces human errors during data extraction and enables a more organized, efficient handling of document processing. The findings suggest that the OOC model not only accelerates operations but also enhances overall organizational effectiveness, offering a promising solution for consulting firms aiming to optimize their document management systems.