Design and analysing of charge controlling system with the electrical vehicle based on rider optimization algorithm utilize fuzzy logic control
Sürücü optimizasyon algoritmasına dayalı elektrikli araç ile yük kontrol sisteminin tasarımı ve analizi bulanık mantık kontrolünü kullanır
  1. Tez No: 884016
  2. Yazar: AMEER YALMAZ ASAAD ASAAD
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 120
Özet
Bu makalede, oransal integral türev hızlandırma kontrolörü ile optimize edilmiş teknikle bulanık mantık kontrolünün kullanılması araştırılmış, bulanık mantık kontrol kavramı, kontrolörden gelen değerleri bu formata dönüştürürken net değerden sorumlu olan üyelik adı verilen çok görevli olasılıklarda karar verme yeteneğine sahiptir bu kurallara ek olarak hesaplamalar, yaklaşan değerler için uygun çıktıyı seçmek için akıllı şeylere bağlıdır, bu nedenle, binici Optimizasyon Algoritması, elektrikli araç için iyileştirme sorunundan sorumlu olan kontrollü şarj kontrol sistemi parametrelerinin tahminlerine yardımcı olmak ve çözmek için yardımcı bir akıllı algoritma olarak kullanıldı, bu çalışma MATLAB R2021a kullanılarak simüle edildi.
Özet (Çeviri)
Using the fuzzy logic control with the optimized technique has been investigated with proportional integral derivative acceleration controller in this article, the fuzzy logic control concept has the ability to make the decisions in multi-task probabilities called membership which is responsible for the crisp value when converting the values that came from the controller in this format in addition to that rules calculations were are depend on the intelligent things to select the suitable output for upcoming values, therefore, the Rider Optimization Algorithm was used as an assistant intelligent algorithm to help and solve the estimations of the parameters for the controlled charge controlling system which is responsible for the enhancement issue for the electrical vehicle, this work has been simulated utilizing MATLAB R2021a.