Genelleştirilmiş Bessel polinomları için lineerleştirme katsayıları
Linearisation coefficients for generalised Bessel polynomials
- Tez No: 889823
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ DÜRİYE KORKMAZ DÜZGÜN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kafkas Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 40
Özet
Bu tez, belirli tiplerde lineerleştirme katsayılarının hesaplanması ile ilgili konuları kapsamaktadır. Tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, konu ile ilgili literatür bilgisi verilmiştir. İkinci bölümde, diğer bölümlerde kullanılacak olan genel bilgiler verilmiştir. Üçüncü bölümde, genelleştirilmiş Laguerre polinomları için belirli durumlara göre incelenen lineerleştirme katsayıları verilmiştir. Bu tez çalışmasının dördüncü bölümü orijinal kısımları içermektedir. Dördüncü bölümde, genelleştirilmiş Bessel polinomları için farklı tiplerde lineerleştirme katsayıları elde edilmiş ve bazı özel sonuçları gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis covers topics related to the calculation of certain types of linearisation coefficients. The thesis is divided into four chapters. In the first chapter the literature on the subject is given. The second chapter gives general information to be used in the other chapters. In the third chapter the linearisation coefficients for generalised Laguerre polynomials are given for certain cases. The fourth chapter of this thesis contains the original parts. In the fourth chapter, different types of linearisation coefficients for generalised Bessel polynomials are obtained and some special results are shown.