Bad Data Analysis for State Estimation in Power Systems
Güç Sistemlerinde Durum Kestirimi için Kötü Veri Analizi
- Tez No: 890941
- Danışmanlar: PROF. DR. CHRISTOPHER L. DEMARCO
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1996
- Dil: İngilizce
- Üniversite: University of Wisconsin-Madison
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Elektrik Güç Sistemleri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 77
Özet
Bu tez raporu ile referanslarda verilen Monticelli ve grubu tarafından geliştirilen kombinatoryal optimizasyon yoluyla durum kestirimi için çoklu hatalı veri tanımlamasını uygular ve yöntemi hem 5 baralı hem de 14 baralı elektrik güç sistemlerinde test eder. Yöntemin zayıflıkları ve güçlü yönleri incelenmiştir. Gereksiz hesaplamaları azaltmak için daha uygun çözümler önerilmiştir.
Özet (Çeviri)
This report implements the multiple bad data identification for state estimation by combinatorial optimization by Monticelli et al [4] and test the method on both 5 bus and 14 bus system. The weakness and strength of the method is studied. Some suggestions to reduce unnecessary computation have been proposed.