Properties of doubly heavy spin-3/2 excited baryons
Çifte ağır spin-3/2 uyarılmış baryonların özellikleri
  1. Tez No: 901823
  2. Yazar: YUNUS FARUK AĞAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. TAHMASIB ALIYEV
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Fizik ve Fizik Mühendisliği, Physics and Physics Engineering
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Fizik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Fizik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
Bu tezde, çifte ağır spin-3/2 uyarılmış baryonların spektrumu SVZ Toplam Kuralları metodu vasıtasıyla incelenmiştir. Kuark alanları ile interpole edilmiş akımın ifadesi bulunmuş ve kullanımı ile korelasyon fonksiyonu hesaplanmıştır. Fiziksel sonuçlar ile KRD spektral fonksiyonları arasındaki ilinti kütlesinin çalışma bölgesi boyunca incelenmiştir. Kontamine spin-1/2 durum katkılarının çıkarılmasıyla, spin-3/2 baryon kütleleri ve rezidüleri hesaplanmış ve gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
In the present thesis, spectra of excited doubly heavy spin-3/2 baryons are examined by virtue of the SVZ Sum Rules method. The suitable interpolating current is constructed and used in the calculation of the correlation function. Physical results are obtained by matching the hadronic and the operator product expansion (OPE) parts of the correlation function after performing Borel transformation. By removing spin-1/2 state contaminations, the masses and residues of spin-3/2 baryons are obtained.