Generating a realistic game character face from a single portrait using GANs
Üretici çekişmeli ağlar(GANs) kullanarak tekil bir portreden gerçekçi bir oyun karakteri yüzü üretimi
  1. Tez No: 922709
  2. Yazar: HÜSEYİN ÖZGÜR KAZAN
  3. Danışmanlar: DR. OSMAN AKIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 53
Özet
Bu tez çalışması, Generative Adversarial Network'ler (GAN'lar) kullanarak gerçekçi ve özgün oyun karakterleri üretmeyi amaçlamaktadır. GAN'lar, yapay zekânın en hızlı gelişen alanlarından biridir ve son yıllarda görüntü ve ses üretme gibi birçok alanda başarılı sonuçlar vermiştir. Bu çalışmada, oyun karakterlerinin karmaşık ve yaratıcı tasarımlarını yakalayabilme potansiyeline sahip GAN'ların bu alandaki potansiyeli araştırılacaktır.
Özet (Çeviri)
This thesis aims to generate realistic and original game characters using Generative Adversarial Networks (GANs). GANs are one of the fastest-growing areas of artificial intelligence and have yielded successful results in various fields, such as image and sound generation in recent years. In this study, the potential of GANs, which have the capability to capture the complexity and creativity of game character designs, will be explored in this domain.