Hemşirelerde iş yaşam kalitesinin iş doyumuna etkisinde motivasyonun aracı rolü
The mediating role of motivation in the effect of work life quality on job satisfaction among nurses
  1. Tez No: 923205
  2. Yazar: BÜLENT ASLAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. VASFİYE BAYRAM DEĞER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sağlık Yönetimi, Healthcare Management
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mardin Artuklu Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sağlık Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 111
Özet
Bu araştırma Mardin Eğitim Araştırma Hastanesinde çalışan hemşirelerin iş yaşam kalitesi, iş motivasyonu ve iş doyumu arasındaki ilişkinin incelenmesi amacıyla planlanmıştır.Bu çalışma bir hastanede çalışan hemşirelerin iş yaşam kalitesi, iş motivasyonu ve iş doyumu arasındaki ilişkinin incelenmesi amacıyla gözlemsel tanımlayıcı tipte bir çalışma olarak planlanmıştır. Bu doğrultuda iş yaşam kalitesi, motivasyonu ve iş doyumuna yönelik önerilerde bulunulması hedeflenmektedir.
Özet (Çeviri)
This research was planned to examine the relationship between quality of work life, work motivation and job satisfaction of nurses working in Mardin Training and Research Hospital. This study was planned as an observational descriptive type study to examine the relationship between quality of work life, work motivation and job satisfaction of nurses working in a hospital. In this regard, it is aimed to make suggestions regarding quality of work life, motivation and job satisfaction.