The impact of ai on managerial roles in the marketing sector in Algeria
Cezayir'de pazarlama sektöründe yapay zekanın yönetsel roller üzerindeki atkısı
- Tez No: 928616
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ADNAN ÇORUM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2025
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 49
Özet
Bu çalışma, yapay zekanın (AI) Cezayir pazarlama endüstrisindeki yönetici pozisyonları üzerindeki dönüştürücü etkisini incelemektedir. Yapay zekanın giderek daha fazla benimsenmesi, stratejileri geliştirmek için kullanılma yeteneğini yavaş yavaş ortaya koyuyor. Tüketicilerle ilişkiler ve kararlar Yapay zekanın Cezayir'deki pazarlama yöneticilerinin rolü ve etkileşimleri üzerindeki gerçek etkisi yeterince araştırılmadı. Sonuçlar yapay zekanın stratejik planlamayı dönüştürmede kritik öneme sahip olduğunu gösteriyor. Müşteri deneyimini ve karar verme süreçlerini iyileştirin. Bu rapor, pazarlamada yapay zeka entegrasyonuyla ilgili fırsatları ve sorunları özetlemektedir. Politika yapıcılara ve sektör uzmanlarına, Cezayir pazar sektöründe yapay zekadan tam anlamıyla yararlanma ve yeniliği teşvik etme konusunda kapsamlı rehberlik sağlıyor.
Özet (Çeviri)
This study examines the transformative impact of artificial intelligence (AI) on managerial positions in the Algerian marketing industry. The increasing adoption of AI is gradually revealing its ability to be used to improve strategies. The real impact of AI on the role and interactions of marketing managers in Algeria has not been sufficiently explored. The results show that AI is critical to transforming strategic planning. Improve customer experience and decision-making processes. This report outlines the opportunities and challenges associated with the integration of AI in marketing. It provides comprehensive guidance to policymakers and industry experts on how to fully leverage AI and foster innovation in the Algerian market sector.