Trafik kazalarının sebepleri ve kaza sigorta işlemlerinin incelenmesi
Reasons of traffic accidents and examination of accident insurance procedures
  1. Tez No: 93561
  2. Yazar: ERKAN NAZLI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MEHMET EROĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Trafik, Traffic
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Trafik Planlaması ve Uygulaması Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
TRAFİK KAZALARININ SEBEPLERİ VE KAZA SİGORTA İŞLEMLERİNİN İNCELENMESİ (Yüksek Lisans Tezi) Erkan NAZLI GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Şubat 2004 ÖZET Bu tezde işlenen trafik kazalarının tanımını ve son yıllarda meydana gelen trafik kazalarında yayaların, sürücülerin ve araçların sebep olduğu maddi hasarlı kazalar, bu kazaların hangi oranlarda olduğu ve bu oranlara göre alınması gerekli tedbirler incelenmiştir. Trafik kazalarının oluşumundan sonra yapılması gerekli işlemlerin ve nasıl yapılması gerektiği incelendi. Maddi hasarlı kazalarda sigortalı araçların maddi hasarlarını sigorta şirketlerinden karşılamaları için yapılması gerekli olan işlemleri,bu işlemlerin sırasını ve bu işlemlerin nasıl olacağını inceledik. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler.Trafik kazası. Kaza sigortası Sayfa adedi :54 Tez Yöneticisi :Doç. Dr. Mehmet EROGLU
Özet (Çeviri)
11 REASONS OF TRAFFIC ACCIDENTS AND EXAMINATION OF ACCIDENT INSURANCE PROCEDURES (M. Sp., Thesis) Erkan NAZLI GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY February 2001 ABSTRACT In this thesis,the definition of traffic accidents; the physically damaged accidents that are caused by pedestrians, drivers and vehichles; the percentages of the mentioned accidents and the precautions that should necessarily be arranged for these accidents, are examined. After the occurence of traffic accidents, the necessary procedures and how they are taken in to process are also observed. How the insuranced cars that take perts in physically damaged accidents are covered by msurace compones; the procedures and the steps to be followed during those procedures are examined. Science Code Key Words Page Number Adviser Traffic accident, accident 54 Doç. Dr. Mehmet ERO?LU %£ YÛKSEKÖ?RrnM KÜRÜL9 DOKÜMANTASYON MERKEÖ