Trafik kazalarının önlenmesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin rolü: Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı uygulamaları
The Role of Turkish armed force in preventation of traffic accidents president guard regimantel pravticies
  1. Tez No: 93584
  2. Yazar: ERTAN ŞAKACI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. KIRALİ MÜRTEZAOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Trafik, Traffic
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kazaların Çevresel ve Teknik Araştırması Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 98
Özet
Bu çalışmada, sosyal bir problem olan trafik sorunun çözümünde Türk Silahlı Kuvvetlerinin katkısının ne olabileceği araştırılmıştır. Her Türk erkeğinin kışlalardan askerlik yükümlülüklerini yapmak üzere geçtiği düşünülerek, en azmdan trafikte büyük bir yoğunluğa sahip erkek sürücülere Türk Silahlı Kuvvetlerinin çatısı altında son olarak neler öğretilebilir ve trafik sorununun çözümüne nasıl bir katkı sağlanabilir konusu üzerinde durulmuştur. Bu tezde belirtilen hususların uygulanmasının trafik probleminin çözümü için önemli bir adım olduğu savunulmuştur.Anahtar Kelimeler Türk Silahlı Kuvvetleri ve Trafik Eğitimi
Özet (Çeviri)
THE ROLE OF TURKISH ARMED FORCE IN PREVENTATION OF TRAFFIC ACCIDENTS PRESIDENT GUARD REGIMANTEL PRAVTICIES (M.Sc. Thesis) Ertan ŞAKACI GAZİ UNIVERSITY INSTUTUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY June 2000 ABSTRACT In this study, It's searched the help of Turkich Armed Forces to the solution of a social problem“TRAFFIC”It's true that every Turkish male must complete his millitary service. On the other hand if we think that the most of the driving licensed people are male, and if we give all that people a brief training about traffic, and make them aware of the danger of it, the effect of Turkish Armed Forces to the solution of that problem will be understand easily. The applications of the cases in this thesis will be an important stop to the salution of the traffic problem. Key Words Turkish Armed Forces, and traffic edacation