Zayıf e*-açık ve zayıf e*-kapalı fonksiyonlar üzerine
On weakly e∗-open and weakly e∗-closed functions
  1. Tez No: 963881
  2. Yazar: SERAP ERDEM
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MURAD ÖZKOÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu çalışmada, E. Ekici tarafından tanımlanan e*-açık küme kavramı aracılığıyla zayıf e*-açık fonksiyon ve zayıf e*-kapalı fonksiyon kavramları tanıtılmıştır. Bu kavramlara ilişkin birçok karakterizasyon ve temel bazı sonuçlar elde edilmiştir. Tanımlanan kavramlar ile literatürde var olan diğer açık ve kapalı fonksiyon türleri arasındaki ilişkiler araştırılmıştır. Ayrıca, tanımlanan bu fonksiyonlar ile ayırma aksiyomları ve kompaktlık gibi özelliklere ilişkin birtakım sonuçlar elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, the notions of weakly e*-open function and weakly e*-closed function are introduced by means of the notion of e*-open set defined by E. Ekici. Many characterizations and some basic results have been obtained regarding these concepts. The relationships among the defined concepts and other types of open and closed functions in the literature have been investigated. Also, some results have been obtained regarding properties such as separation axioms and compactness with these functions defined.