Tahtalı Barajı ve çevre ilişkileri üzerine bir araştırma
An Investigation on Tahtalı dam and enviroment relationship
- Tez No: 96599
- Danışmanlar: PROF. DR. ÜMİT ERDEM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Çevre Mühendisliği, Environmental Engineering
- Yıl: 2000
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Çevre Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
n ÖZET TAHTALI BARAJI VE ÇEVRE İLİŞKİLERİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA YAZ, Yavuz Yüksek Lisans Tezi, Çevre Bilimleri Ana bilim Dalı Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Ümit ERDEM Nisan 2000, 59 sayfa Bu çalışmada, kuruluş ve işleyiş aşamasında, baraj ve çevre ilişkilerinin belirlenmesi ve çevre sorunları yaratmayan baraj ilkelerinin ortaya konması araştırılmıştır. İlgili uzman kişiler ve kurumlardan elde edilen bilgiler ve belgeler toplanmıştır. Tahtalı baraj alanında yaşayan kişiler ile birebir görüşmeler yapılmıştır. Eldeki bilgilere ve raporlara göre haritalar ve cetveller oluşturulmuştur.
Özet (Çeviri)
m ABSTRACT AN INVESTIGATION ON TAHTALI DAM AND ENVIRONMENT RELATIONSHIP YAZ, Yavuz Msc in Environment Science Supervisor: Prof. Dr. Ümit ERDEM April 2000, 63 pages The aim of this research was to determine dam and environment relation in establisment and operational stage, and was to seek dam basis principle which is not to be question related to environment. It was collected information and document obtained expert person and institution. It was interviewed with people living near Tahtalı Dam. According to the information and report; maps and tables was formed.