Hemen hemen periyodli fonksiyonların özellikleri ve uygulamaları
Applications and properties of almost periodic functions
  1. Tez No: 96922
  2. Yazar: SÜDABE SALİHOVA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. RAUZA ALİMCAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
IV ÖZET Bu yüksek lisans tezi üç bölümden oluşmaktadır. Bu Tez'de hemen - hemen periyodik çözümü olan Adi Diferensiyel Denklem Sistemlerinin daha basit denklem sistemlerine indirgenmesi araştırılmıştır. I. Bölümde hemen-hemen periyodik fonksiyonların temel kavramlarından bahsedilmiştir. II. Bölümde Adi Diferensiyel Denklemlerin V. Harahasal yöntemiyle in celenmesine yer verilmiştir. III. Bölümde Kuasiperiyodik Katsayılı Lineer Diferensiyel Denklem sis temlerinin daha basit denklem sistemlerine indirgenmesi araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this thesis Systems of ordinary differential equations which have al most periodic solutions are sought to reduce more simple system of ordinary differential equations by using the method given by Horasahal In the first chapter the concept of almost periodic functions is mentioned. In the second chapter the solutions of the ordinary differential equations are examined by using the method of Harasahal. In the last chapter the solution of the system of linear differantial equation with qwaziperiodic coefficient differantial equations are sought to reduce more simple systems of ordinary differential equations.