Tekirdağ-Hayrabolu Soylu Köyü içme ve kullanma suyu ihtiyacının belirlenmesi
Investigation the requirement of Tekirdağ-Hayrabolu Soylu Village drinking and usage water
  1. Tez No: 97522
  2. Yazar: ADNAN ERTUĞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET İSTANBULLUOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Trakya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tarımsal Yapılar ve Sulama Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 32
Özet
ÖZET Araştırmada, Hayrabolu-Soylu köyü içme ve kullanma suyu dağıtım sistemi planlanmıştır. Yapılan hesaplamalara göre sistem ihtiyaç debisi 3.26 L/s olarak bulunmuştur. Sistemde, toplam 5425 m boru kullanılmış olup, bunun 1050 m'sinde 0 125 ve 4375 m'sinde ise 0 100 çapa ihtiyaç duyulmuştur. Sistemde işletme basmcı 20 m alınmış ve buna göre gerekli depo taban yüksekliği 128.17 m olmuştur. Hesaplamalarla bulunan değerler mevcut sistemle mukayese edildiğinde mevcut sistemin günümüz koşullarında yeterli görünmekle birlikte gelecekte, özellikle depo hacminde yetersiz kalacağı saptanmıştır.
Özet (Çeviri)
SUMMARY INVESTIGATION THE REQUIREMENTS OF TEKİRDA?-HAYRABOLÜ SO YLÜ VILLAGE DRINKING AND USAGE WATER In the search, Hayrabolu-Soylu village drinking and using water distrubition system was planned. Acoording to calculations; the required flow rates was found to be 3.26 L/s. In the system, 5425 m tube was used, 1050 m of this Ienght was 125 while the rest was 100 . Operating pressure was taken as 20 m, and according to this desired depot, 128.17 m. Bases height was computed. Then, the calculatedresults were compared to the existing system. In conclusion, for the present situation, depot volume is enouh, however, considering the future growth, it should be incread to two-fold.