نظام المعلومات الانتخابي في الجمهورية اليمنية
Yemen Cumhuriyetinde Oylama Bilgi Sistemleri
- Tez No: 987567
- Danışmanlar: Prof. Dr. ISMAİL ALAZHARİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2006
- Dil: Arapça
- Üniversite: Sudan Unıversıty Of Scıence And Technology
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği ve Enformatik Bilimler Ana Bilim Dalı
Özet
Bu araştırmada araştırmacı, Yemen Cumhuriyeti'nde parlamento ve yerel seçimler için kayıt ve tescil aşamasını ve parlamento veya yerel seçimler adaylık aşamasıni kapsayan bir bilgisayar bilgi sistemi hazırladı. Bu bilgi sistemi, adayın adını ve fotoğrafını kullanmıştır. Oluşturulan sistem birkaç noktadan çalışan dağıtılmış bir sistemdir. Araştırmacı, nesnelere yönelik analiz ve tasarım için bir metodoloji ve nesne yönelimli yazılıma ek olarak sistemi geliştirmede bilgisayar destekli yazılım mühendisliği teknik ve araçlarını kullanıldı ve sonuçtanan proje üç fazlı bir sistemdir.
Özet (Çeviri)
In the current work, the researcher introduced a computer-based voting system for the registration and nomination phases. The system uses both names and pictures data for the candidate. The system implemented as a distributed system capable of doing its job from multiple points. The researcher developed the system as a three-tier system using a OOP methodology, CASE tools, Object-Oriented programming and components technology.