Proje türü üretim sistemlerinde kalite geliştirme sistemleri
Quality control activities for project based production systems
- Tez No: 105025
 - Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ALP BARAY
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İşletme, Business Administration
 - Yıl: 2001
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: İstanbul Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Üretim Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 143
Özet
ÖZ Bu tezde, proje hazlı üretim sistemleri için.geliştirilen kalite kontrol sistemelri incelendi. Bunların ışığı altında, müşteri memnuniyeti için ürün kalitesini geliştirmek amaçlandı. Bununla birlikte sürekli liftler konusunda araştırma yapıldı. Elde edilen veriler kullanılarak kalite evi oluşturuldu ve şirketin ürün kalitesini geliştirmek için yapabilecekleri ortaya kondu. İlk bölümde toplam kalite tanımı yapıldı. İkinci, üçüncü ve dördüncü bölümlerde kalite geliştirme faaliyetleri ve literatür bilgisi verildi. Bef ve altıncı bölümlerde, Jcalite fonksiyonlarının matrissel.gösterimi ve kalite evleri incelendi. Yedinci ve sekizinci bölümlerde ise örnek şirkette konu ile ilgili çalışmalar yapıldı ve bunların doğrultusunda öneriler.sunuldu. ABSTRACT In this thesis, westudied quality control^ctivities developed forja-oject based production systems, Under the light of this, we aimed that we would improve our recent product.quality to satisfy our.consumers. Ihere&re, weiave done research about continuous lift by using given data and also house of quality was created so we distinguished thejpossihilities of what it can be done fbr product quality improvement. Description of total quality is given in the first chapter. Quality improvement activities and literature is_given in ihesecond, third and fourth chapters. Quality function deployment and house of quality are considered based issues and given information about these in the fifth and sixth chapters. It is done some practices in the production company and given consequences and advise in the seventh and eighth_chapters. I
Özet (Çeviri)