Yıldızıl fonksiyonlar
  1. Tez No: 105711
  2. Yazar: AHMET KÜRKLÜ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. KADİR KUTLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 36
Özet
ÖZET YILDIZIL FONKSİYONLAR KÜRKLÜ, Ahmet Yüksek Lisans Tezi, Matematik Anabilim Dalı Tez Danışmanı: Yrd. Doc. Dr. Kadir KUTLU Mart 2001, 28 sayfa Bu çalışmanın birinci bölümünde klasik anlamda konveks ve yıldızıl fonksiyonlar sınıfı tanımlanıp bu sınıfa ait bilinen özellikler verilmektedir. İkinci bölümde ise kompleks mertebeden yıldızıl fonksiyonlar sınıfının Janowski fonksiyonlar sınıfı yardımıyla elde edilen daha genel bir fonksiyon sınıfı araştırılmıştır. Bu fonksiyonlara kompleks mertebeden yıldızıl fonksiyonlar sınıfı da denilmektedir. Kompleks mertebeden yıldızıl fonksiyonlar sınıfına ait dönme ve burulma teoremleri ve yıldızıllık yarıçapı elde edilip sonuçlar kısmen orijinaldir. Yukarıda bahsedilen sınıflara ait sonuçların bir genelleştirilmesidir. Anahtar Kelimeler : Yıldızıl fonksiyonlar, Yalınkat fonksiyonlar.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT STARLIKE FUNCTIONS KÜRKLÜ, Ahmet Msc, Mathematical Science Supervisor: Asst. Prof. Dr. Kadir KUTLU March 2001, 28 pages In the first section of the work presented the class of convex and starlike functions is introduced in classical meaning and some features of these classes are given. In the second section more general class of functions called the class of starlike Janowski functions of complex order which is a combination of the two function classes indroduced is obtained. Rotation and distortion theorems and the radius of starlikeness of the class of starlike Janowski functions of complex order is also, in this chapter, obtained. The results obtained are partially original and a generalization of the classes cited above. Anahtar Kelimeler : Starlike functions, Univalent functions.