Medya terörünün TV'deki yeri ve alınması gereken önlemler
The Role of media terrorism on TV and reguired measurements
  1. Tez No: 110249
  2. Yazar: SADULLAH KARA
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. FAHRETTİN KORKMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Radio and Television
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Radyo Televizyon ve Sinema Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
ÖZET YÜKSEK LİSANS TEZİ MEDYA TERÖRÜNÜN TELEVİZYONDAKİ YERİ VE ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER Sadullah KARA Danışman: Doç. Dr. Fahrettin KORKMAZ 2002- SAYFA: 106 Jüri : Doç. Dr. Fahrettin KORKMAZ Günümüzde medya araçlarının en önemlisi olan televizyon; yaygınlığı, görsel ve işitsel olma özelliği ile zaman ve mekan gözetmeden insanlara kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bu yönüyle insanlarla karşı karşıya gelerek onları dolaylı dolaysız etkisi altına almaktadır. Bu yoğunlukta bireyi ve toplumu etkisi altına alan televizyonun, birey ve toplum üzerindeki menfi etkileri, şiddetin ne olduğu, bu konudaki kuramsal yaklaşımlar, haber, haber programı, realty-showlar ve çizgi filmlerde şiddetin nasıl işlendiği incelenmiştir. Daha sonra da yaşatılan ve yaşanan bu şiddetin etkileri üzerine durulmuştur.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT MASTER THESIS THE ROLE OF MEDIA TERRORISM ON TV AND REQUIRED MEASUREMENTS Sadullah KARA Supervisor: Assoc. Prof. Dr. Fahrettin KORKMAZ 2002- PAGE: 107 Jury Assoc. Prof. Dr. Fahrettin KORKMAZ Today, television is one of the most important medium of mass media because of its widespread and visual properties. Thus it can reach to people easily everytime and everywhere. By the way, television affects people directly and indirectly. In this thesis, first of all I studied positive and negative effects of television which affects society and individual on community, essence of violence, new and old theories at this subject, using violence in iformation news, news programs, reality-shows and cartoons. Than I examined effects of living violence.