Sonlu sirküler uzayların kombinetöryel yapısı
Combinatorics of finite circular spaces
  1. Tez No: 114427
  2. Yazar: ÇİĞDEM AYTAŞKIN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ŞÜKRÜ OLGUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Özet Bu çalışma üç bölümden oluşmuştur. İlk bölümde [1], [2], [3], [4], [5], [7] den alınan temel kavram, tanım ve teoremler verilmiştir. îkinci bölümde [1], [4], [6], [7], [8], [9] dan yararlanılarak yaklaşık sirküler uzay tanımlanmakta, yaklaşık lineer uzaylar arasındaki ilgi verilmekte ve verilen bir yaklaşık sirküler uzaydan yeni yaklaşık sirküler uzayın elde edilişi anlatılmaktadır. Üçüncü bölümde ise [1], [4], [5], [6], [7], [8], [9] dan yararlanılarak sonlu sirküler uzaylar ve lineer uzaylarla arasındaki ilgi üzerinde durulmaktadır.
Özet (Çeviri)
Summary This thesis consists of three chapters. Firstly, we give the basic concepts, definitions and the theorems in [1], [2], [3], [4], [5], [7]. In the second chapter near circular space is defined and given the relationship between linear spaces and near circular spaces by using [1], [4], [6], [7],[8], [9]. Then, it is explained the obtaining of other near circular space from the given near circular space. In the third chapter, it is focused on the relationship between finite circular spaces and linear spaces in [1], [4], [5], [6], [7], [8], [9].