Şehirlerarası otobüs ve kamyon sürücülerinin trafikteki problemlerinin incelenmesi
An Investigation for traffic problems of intercity bus and lorry drivers
- Tez No: 114904
- Danışmanlar: DOÇ. DR. MUSTAFA KURT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Trafik, Traffic
- Yıl: 2001
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Trafik Planlaması ve Uygulaması Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 83
Özet
ŞEHİRLERARASI OTOBÜS VE KAMYON SÜRÜCÜLERİNİN TRAFİKTEKİ PROBLEMLERİNİN İNCELENMESİ (Yüksek Lisans Tezi) Yahya DEMİRCAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ HAZİRAN 2001 ÖZET Bu çalışma ile ülkemizde şehirlerarası yollarda seyahat eden otobüs ve kamyon sürücülerinin trafikte yaşadıkları ve yaşattıkları problemlerin analizi yapılmaya çalışılmıştır. Ankara şehirler arası otobüs terminalinde otobüs sürücülerine ve Ankara'da bulunan nakliyat ambarlarında kamyon sürücülerine araştırmacı tarafından hazırlanan anket sorulan -sorulmuştur. Alınan yanıtlar tablolar halinde listelenmiştir. Bu soruların sonucunda problemler ve alınması gereken önlemler incelenmiştir. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi Otobüs sürücüleri, kamyon sürücüleri, ağır vasıta 72 Doç Dr. Mustafa KURT
Özet (Çeviri)
11 AN INVESTIGATION FOR TRAFIC PROBLEMS OF INTERCITY BUS AND LORRY DRIVERS (M. Sc. Thesis) GAZİ UNIVERSITY THE ENSTİTUTE OF SCIENCE Jule 2001 ABSTRACT In this work, it is tried to make an analysis for problems caused and faced by bus and lorry drivers travelling in our country's intercity roads. The questions of a questionnaire prepared by the researcher are asked to the bus drivers in the Ankara Intercity Bus Terminal and the lorry drivers in the delivery stores locating in Ankara. The answers given listed in a tabular format. As a result of this questionaire, the problems and the measures that is needed to take are discussed. Science Code Key Words Page number Adviser bus driver, lorry driver, heavy vehicle 72 Assoc. Prof. Dr. Mustafa KURT