Okul öncesi (3-6 yaş grubu) çocukların müzik eğitiminde karşılaşılan sorunlar ve çözümleri üzerine bir araştırma
  1. Tez No: 114930
  2. Yazar: BURCU BEKTAŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SELMİN TUFAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
OKUL ÖNCESİ (3-6 YAŞ GRUBU ) ÇOCUKLARININ MÜZİK EĞİTİMİNDE KARŞILAŞILAN SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA BURCU BEKTAŞ YÜKSEK LİSANS TEZİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ HAZİRAN 2001 ÖZET Bu araştırma, okul öncesi (3-6 yaş grubu) çocuğunun müzik eğitiminin önemini vurgulamak amacıyla yapılmıştır. Betimsel bir çalışma niteliği taşıyan bu araştırmada belgesel tarama yöntemiyle, okul öncesi (3-6 yaş grubu) çocuğunun müzik eğitiminde rolü olan okul öncesi öğretmenlerinin bu konudaki donanımları gözden geçirilmiştir. Ayrıca, G. Ü. M. E. F. Çocuk Gelişimi ve Ev Yönetimi 4. Sınıf öğrencilerinin konuya ilişkin görüş, düşünce, yaklaşım ve önerilerini belirlemek amacıyla anket uygulanmıştır. Bilim kodu : 5002019 Anahtar kelimeler : Müzik, Çocuk, Öğretmen Sayfa adedi : 76 Tez yöneticisi : Doç. Selmin TUFAN
Özet (Çeviri)
A RESEARCH ABOUT THE PROBLEMS AND THEIR SOLUTIONS OFPRE-SCHOOL CHILDREN'S (3-6 YEARS AGE) MUSIC EDUCATION (M. Sc. Thesis) BURCU BEKTAŞ GAZI UNIVERSTY INSTITUTE OF SCDZNCE AND TECHNOLOGY JUNE 2001 ABSTRACT This research was done to emphasize the importance of the pre-school children's (3-6 years age) musical education. In this research which can be considered as a descriptive study, by the method of documentery research, the qualities of the pre-school age teachers that have the role of pre-school child's musical education were examined. In addition, a questonnaire was used to define the opinions, thoughts, ideas, approaches and suggestions of the 4th grade students of G. Ü. M. E. F. Child's Development and Home Management Department. Science code :5002019 Key words : Music, Child, Teacher Page Number: 76 Advisor : Ass. Prof. Selmin TUFAN