Bilgisayar destekli yazılım için uygun bir yazılım geliştirilmesi
Development of a new software for computer aided software
  1. Tez No: 119528
  2. Yazar: ERKAN TANYILDIZI
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ASAF VAROL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Fırat Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik-Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 95
Özet
Bu çalışmada, bilgisayar destekli yazılım için uygun bir yazılım geliştirilmesi üzerine durulmuştur. Bunun için bilgisayar destekli yazılımlardan Arena programı incelenmiştir. Bu program ile Fırat Tıp Merkezi Göz Kliniği'ne ait benzetim yapılmıştır. Yapılan bu benzetim, Visual Basic programlama dili kullanılarak geliştirilmiştir. Ek programlar ilave edilerek oluşturulan benzetim sayesinde, Arena'da mevcut olmayan istatistiksel değerlendirilmeler yapılabilmiştir. Anahtar Kelimeler : Olasılık dağılımı, Arena benzerim programı.
Özet (Çeviri)
In this thesis, a computer program has been developed for computer aided software. Arena which is a computer aided software has been examined. A simulation has been done at the eye clinic of Fırat Medical Centre of the Fırat University. This simulation has been developed using Visual Basic programming language. Additional computer programs have been written and linked to Arena Thus more statistical evaluations which are not present in the Arena can be done. Keywords : Probalities distribution, Arena simulation program.