Musca domestica (L. ) (Insecta:Diptera) larvalarında farklı besin ortamlarına göre protein oranlarının araştırılması
Investigation of protein ratios compared to different medium larvae of Musca domestica (L. ) (Insecta:Diptera)
- Tez No: 119717
- Danışmanlar: PROF. DR. A. YAVUZ KILIÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Biyoloji, Biology
- Yıl: 2002
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 60
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi Musca domesüca (L.) (INSECTA:DIPTERA) LARVALARINDA FARKLI BESİN ORTAMLARINA GÖRE PROTEİN ORANLARININ ARAŞTIRILMASI AYÇA TÜLÜOĞLU Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabflim Dalı Danışman: Prof.Dr. A. Yavuz KILIÇ 2002, 52 sayfa Yüksek protein içeriğine sahip olduğu bilinen Musca domesüca (L.) larvaları çeşitli hayvan yemlerinde protein kaynağı olarak kullanılmaktadır. Bu çalışmada Musca domesüca (L.)'nın farklı besin ortamlarında yetiştirilen larvalarının protein oranlarının değişip değişmeyeceği araştırılmıştır. %50 ve %25 oranlarında yumurta, kuru fasulye, patatesli besin ortamlarında yetiştirilen larvalardan oluşan deney gruplarının kontrol grubuna göre önemli bir fark göstermediği bulunmuştur (P>0,05).
Özet (Çeviri)
11 ABSTRACT Master of Science Thesis INVESTIGATION OF PROTEIN RATIOS COMPARED TO DIFFERENT MEDIUM IN LARVAE OF Musca domestica (L.) (TNSECTA:DIPTERA) AYÇA TÜLÜO?LU Anadolu University Graduate School of Natural and Applied Science Biology Program Supervisor: Prof.Dr. A. Yavuz KILIÇ 2002, 52 pages The larvae of Musca domestica (L.) which are known to have high protein content are used in animal feed as protein source. In this study, it was investigated to find out whether protein ratios of larvae of Musca domestica (L.) which were reared in different medium changed or not It was found that there was no significant difference between experiment groups which reared in the mediums supplemented with 50% and %25 of the egg, dried bean, potato and the control medium (P>0,05).