Proje temelli öğrenme yönteminin Özel Konya Esentepe İlköğretim Okulu tarafından uygulanmasına yönelik bir değerlendirme
The Evalation of the implementation of the project based method by Konya esentepe private elementary school
  1. Tez No: 123199
  2. Yazar: AYŞEGÜL GİRGİN BALKI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET SABAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İlköğretim Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 109
Özet
ÖZET Bu çalışmamın amacı, proje temelli öğrenme yönteminin Özel Konya Esentepe İlköğretim Okulu tarafından uygulanmasını değerlendirmektir. Araştırmamın birinci bölümünde, araştırmanın amacı ve önemi tartışılmaktadır. Araştırmanın ikinci bölümünde, proje temelli öğrenme tanıtılmaktadır. Araştırmanın üçüncü bölümünde, araştırmanın amacına ulaşmak için kullanılan veri toplama yöntem ve teknikleri açıklanmaktadır. Araştırmanın dördüncü bölümünde, Özel Konya Esentepe İlköğretim Okulunda yapılan projeler tanıtılarak değerlendirilmektedir. Araştırmanın son bölümünde, sonuç ve öneriler yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The purpose of this study is to evaluate the implementation of the project-based learning method by Konya Esentepe Private Elementary School. In the first chapter, the aim and the importance of the study are discussed. In the second chapter, the project-based learning method is introduced. In the third chapter, data gathering methods and techiniques are explained. In the fourth chapter, the projects that have been done in Konya Esentepe Private Elementary School are introduced and evaluated. In the last chapter, conclusions and recommendations are provided. III