İnsan kaynaklarında bilgi yönetimi
Knowledge management of human resources
- Tez No: 125735
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. MERAL AŞIKOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2003
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 125
Özet
Ill YÜKSEK LİSANS TEZ OZETI İNSAN KAYNAKLARINDA BİLGİ YÖNETİMİ Erkan ÖZKAN AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ EYLÜL 2003 Danışman: Yrd.Doç.Dr. Meral AŞIKOĞLU“İnsan kaynaklarında bilgi yönetimi”ni konu alan bu çalışmada insan kaynaklarından elde edilen açık ve örtülü bilgiler sınıflandırılması ile bilgi yönetim süreci oluşturulmuş ve işletmeye sağlayacağı katkıların incelenmesi amaçlanmıştır. Çalışma üç bölümden oluşmaktadır. Çalışmanın birinci bölümünde bilgi yönetimi kavramı ve kapsamı ele alınmıştır. Çalışmanın ikinci bölümünde, insan kaynaklarında bilgi yönetimi kavramı ortaya konmuştur. Çalışmanın üçüncü bölümünde ise insan kaynaklan bilgi yönetimi modeli önerisi sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT KNOWLEDGE MANAGEMENT OF HUMAN RESOURCE Erkan ÖZKAN Department of Management SOCIAL STUDIES INSTITUTE OF AFYON KOCATEPE UNIVERSITY AUGUST 2002 AdvisonAss.Prof Meral AŞIKO?LU The goal of this study,Knowledge Management of Human Resources is to classify explicit and tacit knowledge to provide asistance to the study The study consists of three chapters. In the first chapter of the study knowledge management scope and concept is taken into consideration. In the second chapter of the study the concept of knowledge management in human resources is brought forth İn the third chapter of the study a suggestion is submitted about the style of knowledge management of human resources