Özel öğretim kurumları olarak dershaneler ve sorunları (Denizli ili uygulaması)
Specialized courses from special education societes and their problems (aplication of Denizli)
- Tez No: 125763
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ERGİN UZGÖREN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2003
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 74
Özet
V ÖZET Bu araştırmada, Türkiye'de ve Denizli il merkezinde bulunan özel dershanelerin, Türk Eğitim Sistemi'ndeki yeri, önemi ve sorunları incelenmiştir. Bu araştırmada aşağıdaki sorulara cevap aranmıştır:. Özel dershaneler hangi eğitim sistemi içinde yer almaktadır?. Türkiye'de özel dershanelerin eğitimdeki yeri, önemi ve sorunları nelerdir?. Denizli il merkezinde bulunan özel dershanelerin eğitimdeki yeri, önemi ve sorunları nelerdir? Özel dershanelerde çalışan öğretmenlerin ve dershaneye devam eden öğrencilerin, karşılaştıkları sorunlar nelerdir? Bu çalışma yukarıda verilen soruların cevabını içerir ve üç bölümden oluşur. Ayrıca özel dershanelerin problemlerini ortaya koyan bu çalışma özgün bir çalışmadır.
Özet (Çeviri)
VI ABSTRACT In this study, specialized courses which are in Turkey and especially exist in province centrum of Denizli, their position in Turkish Education System, their importance and problems of these specialized courses were investigated. Questions which are given below were looked for answer in this study:. In which education's system do Specialized courses take part?. In Turkey, what are position of specialized courses in education, importance and problems?. What are position of specialized courses which exist in province centrum of Denizli in education, their importance and their problems? What kind of problems do teachers who work at specialized course and students who continue to specialized course meet? This study contains answer of questions which are given above and it has got three part. Furthermore, the study consist of exposed problems of the specialized courses so this is a original study.