İnşaat sektöründe sözleşme yönetiminin kamu ve özel sektör açısından değerlendirilmesi
The Evaluation of contract management on the basis of public and private sectors
- Tez No: 130816
- Danışmanlar: PROF. DR. EKREM MANİSALI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2003
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yapı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 152
Özet
ÖZET Sözleşme Yönetiminin Kamu ve Özel Sektör Açısından Değerlendirilmesi Kamu veya özel sektörde; bir yapı eserinin meydana getirilebilmesi için İş sahibi ile Müteahhidin; işin başlangıcından bitiş aşamasına kadar gerçekleşen safhaları kapsayan bir anlaşma yapması gerekir. Bu anlaşma; tarafların karşılıklı olarak bir birlerine karşı sorumluluklarını bir sözleşme ile imza altına almaları ile sağlanır. İş sahibi ile Müteahhit arasında yapılan yurt içinde ve yurt dışındaki sözleşmeler kamu ve özel sektör açısından değerlendirildiğinde; işin başarılı bir şekilde bitirilebilmesi için hukukî zemine oturan bir sözleşme hazırlanması gerekir. Yapı sektöründe bir projenin başaralı bir şekilde sonuçlanması iyi bir sözleşme yönetimi ile mümkün olur.
Özet (Çeviri)
SUMMARY The Evaluation of Contract Management on The Basis of Public and Private Sectors. In public or private sector, the owner and the contractor are subject to. have an agreement which consists of the phases of the work from the beginning to the end in order to establish a building construction. This agreement is a sort of written contract that the opponents are obliged to sign in order to clarify the responsibilities to each other. As evaluating the contracts between the owner and the contractor in inland and abroad on the basis of public and private sectors, a written and legal contract must be formed due to accomplish the work successfully. In the sector of building construction a project can only be completed successfully with an conract management.