Toplu konutlarda açık ve yeşil alan planlamaları açısından Adana kenti 'yeni Adana toplu konut alanı' üzerinde bir araştırma
  1. Tez No: 13155
  2. Yazar: TUĞRUL BALKAYA
  3. Danışmanlar: PROF.DR. GÜNGÖR UZUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Peyzaj Mimarlığı, Landscape Architecture
  7. Yıl: 1990
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
ÖZ VII Bu araştırmada Toplu Konut Alanlarının dış mekan düzenleme ilke lerinin Adana ili örneğinde belirlenmesi amacıyla yapılmıştır. Araştırmada Adana Kenti Toplu Konut Alanına ait doğal ve kültürel veriler saptanmış ve t>u verilerin analizi yapılmıştır. Bu konuda daha önce yapılan araştırmalar ve geliştirilen dışmekan standartlarının ışığı altında. Adana Kenti Toplu Konut Alanında optimum dış mekan kul lanımları tartışılmış ve planlamaya yönelik öneriler getirilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT VIII Aim of this research is to determine the basic principles of Mass Landscape planning in Mass housing areas of Adana City Housing Are as, in the example of Adana City. Within the research. Natural and cultu ral data of the Mass Housing Area of Adana City were collected and eval uated. In the light of outdoor standarts and researches which have been done before, some ideas and suggestions for the optimum land use in the Mass Housing Area of Adana City have been developed and conclud ed.