Riemann-Hilbert probleminde lineer bağımsız çözümlerin sayısı
The Number of linearly independent solutions in Riemann-Hilbert problem
  1. Tez No: 134388
  2. Yazar: ABİDİN BAZIN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİNUR BÜYÜKAKSOY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  10. Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 79
Özet
- IV ÖZET C kompleks düzlem, y aC kapalı, sonlu uzunluklu Jordan eğrisi, D+ ve D~ sırasıyla sının y olan sınırlı ve sınırsız bölgeler, G(t) ve g(t), y üzerinde tanımlanmış Holder sınıfından olan fonksiyonlar, G{t) ^ 0, V7 e y. y üzerinde, ®+(t) = G(t).{t) + g(t), V/g7 koşulunu sağlayan D+ 'da analitik 0*(z) ve D 'de analitik 0~(z) fonksiyonlarının bulunması problemine Riemann problemi denir. Tezde, kapalı veya açık düzgün eğriler için Riemann probleminin uygun sınıflardaki çözümleri incelenmiş ve çözülebilirlik koşullan belirtilmiş olup, açık eğri uç noktalarda sonsuz dönmeye sahip olduğu takdirde çözülebilirlik durumunun klasik haldekinden farklı olduğu gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
y SUMMARY The Riemann problem is considered that is formulated as follows. Suppose that we are given a rectifiable Jordan curve y cC dividing the plane of the complex variable into the interior domain D+ and the exterior domain D~, and two functions of position on the curve, G{t) and g{t), which satisfy the Holder condition, and G{t) does not vanish. It is required to find two functions: