Malzeme bilimi eğitiminde çoklu-ortamın kullanılması
Using of multimedia on materials science education
  1. Tez No: 135820
  2. Yazar: HASAN AYDOĞAN
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ABDULLAH ÖZSOY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Teknik Eğitim, Technical Education
  7. Yıl: 2003
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Süleyman Demirel Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Makine Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 216
Özet
Bu çalışma lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerdeki 'Malzeme Bilimi' dersinin bilgisayar yardımıyla çoklu ortam özellikleri kullanılarak anlatılması ve öğrenci başarısının artırılması için yapılmıştır. Çalışmada önce, geniş bir literatür taraması yapılarak, öğrencilerin kullanabileceği ders notlan oluşturulmuştur. Daha sonra dersin anlatılmasında kullamlmak üzere sunu hazırlanmıştır. Sunuda mümkün olduğunca fazla sayıda resim, şekil ve grafik kullanılmıştır. Ayrıca değişik animasyon görüntüleri sunuya eklenerek, daha da açıklayıcı olması sağlanmıştır.ANAHTAR KELİMELER: Çoklu Ortam, Malzeme Bilimi, Bilgisayar Destekli Öğretim
Özet (Çeviri)
This study is done as to discuss the 'Materials Sciense' by the help of computer based education and as to advance the student success at the faculties giving a four year circulum. After having completed a wide source scan, some useful notes for students were gathered. A slight show has been prepared where as many graphics, themes and pictures as possible were used in the aim of a more explained slight show and different types of animations had beed attached to it before it was ready to be discussed.KEY WORDS: Multimedia, Materials Science, Computer Assisted Instruction