Three tiered windows application
Üç katmanlı windows uygulamaları
- Tez No: 139610
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GÜLSÜN TÖRECİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2003
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çankaya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 43
Özet
oz Üç katman mimarisi geniş ölçekli uygulamalar için üst seviyeli mantıksal bir dizayn modelidir, iki katman mimarisinin eksikliklerini tamamlamak için ortaya çıkarılmıştır. Üç katmanlı windows uygulamaları bileşen tabanlı geniş ölçekli uygulamalardır. Bu tez üç katmanlı windows uygulamaları ve ilgili teknolojiler hakkındadır. Tezin ilk iki bölümü çalışmanın teorik alt yapısını verir. Üçüncü bölüm üç katmanlı bir ticari uygulamayı gösterir. Uygulamayı geliştirmek için Microsoft Visual Basic ve Microsoft bileşen teknolojileri kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The three-tier architecture is a high-level logical design model for enterprise application. It is introduced to overcome the deficiencies of the two-tier architecture. Three tiered Windows applications are component-based enterprise applications. This thesis is about three-tiered Windows applications and related technologies. The first two parts of the thesis gives theoretical background of the study. The third part demonstrates a three- tiered business application. Microsoft Visual Basic and Microsoft Component technologies are used to develop application.