Türk bankacılık sisteminde tüketici kredilerinin gelişimi ve kredi risk yönetimi
Development of individual credits and credit risk management in Turkish banking system
- Tez No: 140736
- Danışmanlar: DOÇ. DR. KAYA ARDIÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Ekonomi, Banking, Economics
- Yıl: 2003
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İktisat Teorisi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 223
Özet
oz Bankacılık sektöründeki diğer hizmet birimleriyle karşılaştırıldığında yeni bir geçmişe sahip olan tüketici kredileri oldukça önemli bir noktaya gelmiştir. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Türkiye'deki uygulamaların daha da yeni olduğu görülecektir. Çalışmanın temel amacı, ülkemizdeki tüketici kredilerinin kapsamlı bir analizini yapmak ve uygulamadaki mevcut durumu teoriden hareketle incelemektir. Çalışmada genel çerçevesiyle birlikte tüketici kredilerinin uygulamadaki sonuçları ortaya çıkarılmaya çalışılmaktadır. Çalışmada, bankacılık için oldukça önemli olan kredi risk yönetimi de hem teorik hem de uygulama boyutuyla ele alınmaya ve bu konudaki mevcut duruma açıklık getirilmeye çalışılacaktır. ABSTRACT When we compared with the other banking services, recently consumer loan has a very important place and when we compared with other banking practices in other countries, we can see that our consumer loan past newer than the other. The main pupose of this study is to have a comprehensive analysis about Turkish consumer loan and present situation through the theory. The study introduce the result of the usage of consumer loans in practice with general outline. This study handles the theoretical and practical dimensions of risk management and tries to clarify existing status. Ill
Özet (Çeviri)