Gaziantep'te sosyo-kültürel ve dini hayat (Şehitkamil örneği)
Sosyo-cultural and religious life of Gaziantep (example Şehitkamil)
  1. Tez No: 146025
  2. Yazar: SEMA YILMAZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUSTAFA DOĞAN KARACOŞKUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sosyoloji, Sociology
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Din Sosyolojisi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 142
Özet
Bu çalışma Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans tezi olarak hazırlanmıştır. Çalışma üç bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde; araştırma metodu ve teknikleri ile, araştırmayla ilgili temel kavramlar üzerinde durulmuştur. Ayrıca Gaziantep' in tarihi, coğrafi, ekonomik ve demografik özellikleri üzerinde durulmuştur. Birinci bölümde; Gaziantep Şehitkamil'de Sosyo-kültürel hayata ilişkin bulgulara yer verilmiştir. İkinci bölümde; dini hayata ilişkin tespitler yer almaktadır. Son olarak Araştırmanın genel bir değerlendirmesi yapılmaktadır.
Özet (Çeviri)
This syudy has been prepeared as a high degree master at Cumhuriyet University, Social Seience Enstitue. Study, Consist three chapters, İn the introduction, research methods and techiques used fundamentel concept, related with research were dwell upon. In addition that, historical, economid, geogerophical and demographical properties of Gaziantep were examined in all defails İn the first part informations about sosyo- cultural life of Şehitkamil in Gaziantep have been examined İn the second chapter findigs with regard to religius life were discussed. Finally, general evalution of that research has been mode.