Cin Dağı (Kütahya)'nın florası
The flora of Cin Mountain
- Tez No: 150565
- Danışmanlar: PROF.DR. ADEM TATLI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Biyoloji, Biology
- Yıl: 2004
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 89
Özet
IV CİN BAĞI ( KÜTAHYA )' NIN FLORASI Murat ERDEM Biyoloji Anabilim Dalı, Yüksek Lisans Tezi, 2004 Tez Danışmanı : Prof. Dr. Âdem TATLI Bu çalışma 2001- 2002 yıllan arasında Cin Dağının florasını tespit etmek için yapılmıştır. Araştırma alanı Kütahya sınırlan içerisinde ve Grid sistemine göre B 2 karesinde yer almaktadır. Araştırma alanından toplanan bitki örneklerinin değerlendirilmesi sonucu 45 familyaya ait, 147 cins ve bunlara bağlı 227 tür tesbit edilmiştir. Taksonlarm fitocoğrafik bölgelere göre dağılımı şöyledir, İran- Turan elementleri % 17.2, Akdeniz elementleri % 12.3, Avrupa Sibirya elementleri % 3.9', Geniş yayılışlı ve yayılışı bilinmeyen % 66.1' dir. Endemizm oranı % 15' dir. Anahtar Kelimeler : Cin dağı, Flora, Kütahya.
Özet (Çeviri)
THE FLORA OF CİN ( KÜTAHYA ) MOUNTAIN Murat ERDEM Departman of Biology, M. S. Thesis, 2004 Thesis Supervisor : Prof. Dr. Âdem TATLI This investigation was carried out between 2001- 2002 to determine the flora of Cin mountain. Research area is situated in province of Kütahya and with in of the Grid system. 227 species were established; belonging to 147 genera and 45 families, after identification of the plant specimens collected from the research area. The distribution of taxa according to phytogeographical regions are as follows : Irano- Turanien elements 17.2 %, Mediterranean elements 12.3 %, Europe- Siberian elements 3.9 %. The endemism rate is 15 %. Key Words : Cin mountain, Flora, Kütahya.