Bostanlı semti kazık yükleme deneyleri veri tabanı kurulması ve deney sonuçlarının değerlendirilmesi
Development of pile loading test database in Bostanlı area and evaluation of test results
- Tez No: 151171
- Danışmanlar: PROF. DR. NECDET TÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Jeoloji Mühendisliği, Geological Engineering
- Yıl: 2004
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Uygulamalı Jeoloji Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 99
Özet
ÂMşll Kazık Yükleme Deneyleri Veri Tabanı Kurulması II ÖZET Bu çalışma, Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Uygulamalı Jeoloji Ana Bilim Dalı'na yüksek lisans tezi olarak sunulmuştur. Emlak Bankası Bostanlı Mavişehir Toplu Konutları inşaatında yapılan kazık yükleme deneyleri veri tabam kurulmuş ve deney sonuçlarının kazık yükleme deneyi değerlendirme metodlanndan Chin-Kondner, Davisson, Vander Veen ve Mazurkiewicz yöntemleri ile kazık taşıma kapasitesi hesabı yapılmıştır. Farklı yöntemler ile elde edilen kazık taşıma kapasitesi hesap sonuçlan karşdaşorılmıştır ve değerlendirilmiştir. Anahtar sözcükler : Kazık, kazık taşıma kapasitesi, kazık yükleme deneyi.
Özet (Çeviri)
[.Nişti Kazık Yükleme Deneyleri Veri Tabanı Kurulması IH ABSTRACT This thesis submitted to the Graduate School of Natural and Applied Sciences of Dokuz Eylül University in Partial Fulfillment of the Requirements for the Degree of Master of Science in Geology Engineering, Applied Geology Program. Development of pile loading test database in Bostanlı area and evaluation of test results by Chin-Kondner, Davisson, De Beer ve Mazurkiewicz methods. Pile bearing capacity calculation results which calculated by different methods were compared and evaluated. Keywords : Pile, Pile bearing capacity, pile loading test.